5 ilde düzenlenen operasyonlarda 3 organize suç örgütü çökertildi

AA

Güvenlik güçlerinin suç örgütleriyle mücadelesi devam ediyor.

Peş peşe çökertilen organize suç örgütlerine her geçen gün yenileri ekleniyor.

İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya’nın sosyal medya hesabından yaptığı açıklamaya göre Jandarma Genel Komutanlığı Kaçakçılık ve Organize Suçlarla MücadeleDaire Başkanlığı koordinesinde Aydın, Erzurum ve Karaman merkezli 5 ilde Kuyu-2 operasyonları düzenlendi.

Operasyonlarda Aydın’da Hakan Gürel’in, Erzurum’da Erkan Yaprak ve Muhammet Tokyay’ın, Karaman’da da İbrahim Öztürk’ün elebaşılığını yaptığı 3 organize suç örgütünün çökertildiğini kaydeden Yerlikaya, organize suç örgütü üyesi 45 şüphelinin de yakalandığını belirtti.

“Operasyonlarımız kararlılıkla devam edecek”

Yerlikaya, “Aziz milletimizin bilmesini isterim ki, dünyanın öbür ucuna da kaçsalar, suçta kibirlenen organize suç örgütü üyelerini bir bir yakalayıp adalete teslim edeceğiz. Milletimizin duası ve desteğiyle organize suç örgütlerine ve çetelere karşı operasyonlarımız kararlılıkla devam edecek” ifadelerini kullandı.

“Operasyonları gerçekleştiren kahraman jandarmamızı tebrik ediyorum”

Yerlikaya, operasyonlarda ele geçirilenlere ilişkin şu bilgileri paylaştı:

Operasyonlar sonucunda, tabanca ve av tüfekleri, muhtelif miktarda uyuşturucu madde, suçta kullanıldığı tespit edilen çok sayıda sahte fatura, fiş, senet ve tapu ile çok sayıda dijital materyal ele geçirildi. Söke, Karayazı ve Ermenek Cumhuriyet Başsavcılıkları ile operasyonları gerçekleştiren kahraman jandarmamızı tebrik ediyorum. Allah ayaklarına taş değdirmesin. Milletimizin duası sizinle.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir