‘Allah’ Adını 160 Milyon Lirayla Açık Arttırmaya Çıkardılar

Rusya menşeli uluslararası mesajlaşma uygulaması Telegram, kullanıcıların anonim olarak haberleşmesine olanak tanır ve kullanıcılar seçtikleri kullanıcı adları ile profil oluşturabilirler.

İnternet sitesi fragment.com, bu kullanıcı adlarını ve Telegram’da kullanılabilecek telefon numaralarını önceden satın alır ve kripto para birimleri karşılığında çeşitli fiyatlardan satışa sunar.

‘ALLAH’ KULLANICI ADINA160 MİLYON TL AÇIK ARTTIRMA

Site üzerinde yapılan aramalarda, “Allah” (.t.me) kullanıcı adının yaklaşık 4 milyon 880 bin dolar (yaklaşık 160 milyon TL) açılış fiyatıyla açık artırmaya konulduğu görülüyor.

‘JESUS’ KULLANICI ADI İÇİN 500 BİN DOLAR

Benzer şekilde, “Hz. İsa” adını içeren “Jesus” kullanıcı adının ise yaklaşık 500 bin dolardan açık artırmaya çıkarıldığı gözlemlenebiliyor.

Kullanıcı adlarının satış fiyatlarının, açılış fiyatlarından daha yüksek olması, açık artırmanın doğası gereği mümkün. Ancak son tutarın ne kadar olacağını tahmin etmek zor.

Sitede arama yapıldığında, Recep Tayyip Erdoğan, Kuran, İslam, Türkiye ve Musa gibi isimlerin kimliği belirsiz kişi veya kişiler tarafından satın alınmış olduğu görülüyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir