Ümraniye’de kapalı pazar alanı açıldı

Ümraniye Belediyesi tarafından Yamanevler Mahallesi’nde yapımını tamamladığı kapalı pazar alanı hizmete başladı. 27 Nisan Cumartesi ve 1 Mayıs Çarşamba günü ilk kez kapıları açılan kapalı pazar alanı, vatandaşlardan ve esnaftan yoğun ilgi gördü.

İlk iki günden kapalı pazar alanını ziyaret eden yaklaşık 10 bin kişi rahatça alışverişini yaptı. Pazar alanında; yönetim alanları, ticari alanlar (gıda, tekstil-züccaciye-halı-kilim-perde-mefruşat-plastik ürünleri vs.), pazar stantları (tekstil, gıda), güvenlik, çay ocağı, mescitler, ıslak hacimler, teknik hacimler, çocuk oyun alanları ve 300 araç kapasiteli otopark yer alıyor. Kurulacak olan pazar ile esnaf daha hijyenik ve konforlu alanda satış yapabilecek. 

MAHALLELERE ÜCRETSİZ SERVİS İMKANI 

12 bin metrekare alanda kurulan ve 2 kattan oluşan kapalı pazar alanının hizmete girmesiyle birlikte Ümraniye Belediyesi, mahallelere ücretsiz servis imkânı da sağlayacak. Yamanevler Mahallesi İmam Azam Cami önü, İnkılap Mahallesi Mevlana Cami önü, Site Mahallesi Soyak Cami önü, Kazım Karabekir Mahallesi Meyveli Bahçe Cami önü, Atakent Mahallesi Halilurrahman Cami önü ve Armağanevler Mahallesi Hidayet Cami önü olmak üzere 6 farklı noktadan saat 11.00 ile 19.15 saatleri arasında her 45 dakikada bir hareket edecek.

KAYNAK: HABER7

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir